Aktuality

O vílach z knižnice

Víly v slovanskej mytológii sú mytologické bytosti v podobe krásnych žien alebo dievčat. Žijú vo vode alebo v lesoch. Vílami sa stali, lebo zomreli skôr, ako splnili svoje poslanie, teda zomreli skôr, ako sa stali manželkami alebo matkami. A podľa toho, ako sa k nim správali ľudia za života sa stali zlými alebo dobrými vílami.

Čítať ďalej…

Tajomstvo storočného receptu odhalené

Hrnčiarstvo, košikárstvo či kováčstvo sú remeslá, s ktorými sa v bežnom živote už veľmi nestretávame, a preto ich nazývame zabudnuté remeslá. A práve o nich sme sa so žiakmi zo ZŠ Nábrežná porozprávali dňa 16. októbra v Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…

Maľovanie priestorov knižnice

Milí čitatelia

v dňoch 16. - 20. októbra 2017 bude prebiehať maľovanie priestorov mestskej knižnice, konkrétne oddelenie pre deti a mládež a oddelenie beletrie pre dospelých. Knižnica v týchto dňoch bude OTVORENÁ.

Čítať ďalej…

Šťastie v knižnici

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto si pripravila zábavné pásmo na tému pre deti atraktívnych povolaní. Prvými návštevníkmi knižnice boli dňa 9. októbra predškoláci z MŠ Litovelská s p. učiteľkami J. Vlčkovou a D. Škulcovou. 

Čítať ďalej…

Zahrali sa na gréckych bohov

Grécka civilizácia je považovaná za kolísku európskej kultúry. Antická mytológia inšpirovala mnoho diel fantasy literatúry vrátane knihy o najznámejšom čarodejníkovi Harry Potterovi.

Čítať ďalej…