Archív November 2017

oranzina

S knihovníčkami na výlete v rozprávke

Dňa 20.11. knihovníčky z MsK KNM zobrali na výlet do rozprávky žiakov 2.C ZŠ Nábrežná. Použili na to jednoduchú metódu nenáročnú na akékoľvek financie. Správne ste uhádli, že metódou bolo čítanie.

Čítať ďalej…

Zaujímavé Kysuce

Dňa 13. novembra navštívili Janka Hrubá a Erika Kučáková, pracovníčky Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto, Centrum sociálnych služieb Fantázia Horný Vadičov, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj. 

Čítať ďalej…

Učíme sa s rozprávkou

Rovnaký názov má i pásmo, ktoré si pre deti materských škôl pripravili tety knihovníčky v Mestskej knižnici KNM.

Čítať ďalej…

O domácich zvieratkách a zodpovednosti za ne

Novembrové úspešné podujatie na tému povolaní prebehlo pod názvom Zverolekárka. 

Čítať ďalej…

ilustr

Nakuknutie do tvorby ilustrátorov detských kníh

Dvere do tvorby detských ilustrátorov nám pootvorila Alžbeta Božeková, študentka 3. ročníka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave.

Čítať ďalej…

Štyri aktivity jedného projektu

Zorganizovať edukačné aktivity zamerané na vzdelávanie detí a mládeže formou zážitkového čítania sa rozhodli knihovníčky v rámci projektu Zážitkové čítanie v knižnici, spolufinancovaného s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Čítať ďalej…

Keď v knižnici straší

Dňa 27.10. sa z priestorov knižnice v Kysuckom Novom Meste ozýval obludný rev, zavýjanie a kvílenie .Že na túto kultúrnu inštitúciu trochu netradičné?

Čítať ďalej…

Výpredaj vyradených kníh

Výpredaj vyradených kníh z fondu mestskej knižnice už začal. Pozývame vás na nákup kníh v maximálnej cene 0,50 € za kus. Knihy stále dopĺňame.

Čítať ďalej…