Archív Máj 2017

Berieme kultúrne poukazy 2017

Žiaci aj pedagógovia môžu tento rok opäť používať Kultúrne poukazy 2017 na úhradu podujatí v našom meste. Môžete tak urobiť v Mestskej knižnici KNM.

Čítať ďalej…

Strom čitateľov

16. máj, prvý deň  po dlhej dobe so stabilným počasím, sme využili v Mestskej knižnici KNM naplno.

Čítať ďalej…

Už sú plnohodnotní čitatelia

Každý mesiac v roku má v knižnici iný prívlastok. Ten májový je spojený so zápismi prváčikov za fajnšmekrov čitateľského fachu. Inak povedané 6- ročné deti dostanú svoj prvý čitateľský preukaz a môžu si požičať svoju prvú knihu z knižnice.

Čítať ďalej…

Rodinám sme zabalili čítanie

Knižnica šetrí rodinám peniaze. Ako? Tým, že registrovaný čitateľ zaplatí len jedenkrát do roka registračný poplatok. Je jediným poplatkom, ktorý čitateľom vyťahuje ich zarobené peniaze z vačkov.

Čítať ďalej…

Kde sa ukrývalo listové tajomstvo

Aj tento rok sa Mestská knižnica KNM zapojila do celoslovenskej kampane, ktorej hlavná myšlienka sa zrodila už v roku 2011, pri príležitosti Medzinárodného roku lesov. 

Čítať ďalej…

Najmladší čitateľ

Naša zatiaľ najmladšia čitateľka je Terezka Pijáková vo veku 3 rokov. Na fotografii odfotená so svojou neterou Dáškou vo veku 2 rokov. 

Čítať ďalej…

srdce

Máj - lásky čas

Máj už desaťročia nesie prívlastok mesiac lásky. Nevedno, kde sa toto spojenie zrodilo, možno nám ho priniesol vo svojej básni Karel Hynek Mácha, možno starý zvyk stavanie májov či bozkávanie sa pod čerešňou.

Čítať ďalej…