Archív Apríl 2017

Žiaci z Horného Vadičova u nás

Tentokrát sa tety knihovníčky chcú poďakovať p. učiteľke Vnukovej zo ZŠ Horný Vadičov, že so sebou priviedla do knižnice výborne zohratí kolektív piatakov. 

Čítať ďalej…

Horná ulica s ocenením

Anketa Kniha Kysúc 2016 je zameraná na regionálnu tvorbu a prezentuje knihy, ktoré sú spojené s Kysucami obsahom alebo autorsky. Do tejto ankety bolo nominovaných 22 titulov náučnej literatúry a 11 v kategórii beletria.

Čítať ďalej…

Deň Zeme si pripomenuli v knižnici spolu deťmi zo ZŠ Nábrežná

Vo štvrtkové dopoludnie, dňa 20. apríla,  sa vystriedalo v knižnici až 80 žiakov prvého ročníka. Prišli, aby sa spolu povenovali otázkam životného prostredia.

Čítať ďalej…

Súťaž v rámci kampane Les ukrytý v knihe

Národné lesnícke centrum v rámci 7. ročníka projektu LES UKRYTÝ V KNIHE vyhlasuje súťaž: vytvorenie Najoriginálnejšej LESNEJ POHĽADNICE. Cieľom súťaže je poukázať na význam lesa a stromov ako nositeľov odkazu generáciám o trvalo udržateľnom hospodárení v lesoch, ochrane lesa a prírody a životného štýl.

Čítať ďalej…

vytvory

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

Počas dvoch mesiacov sa deti mohli zapojiť do výtvarnej súťaže s veľkonočnou tématikou, ktorú sme tento rok nazvali Privítajme spolu jar.

Čítať ďalej…

veľka noc

Veľká noc tradične i netradične

O tých menej známych veľkonočných tradíciach sme porozprávali deťom zo ZŠ Nábrežná, ktoré 6.4. navštívili Mestskú knižnicu Kysucké Nové Mesto.

Čítať ďalej…

medonviky

Vôňa medovníkov

Takáto vôňa sa v knižnici niesla dňa 4. apríla, kedy medzi nás zavítali ctené pani medovnikárky, ktoré deťom zo ZŠ Povina porozprávali o zabudnutom remesle medovnikárstve. 

Čítať ďalej…

noc

Noc s Andersenom

Noc s Andersenom 2017 sa konala posledný marcový deň. Išlo už o 12. ročník podujatia na podporu čítania. Tak ako v mnohých mestách všetkých regiónov Slovenska, teda aj v Kysuckom Novom Meste sa táto, pre deti dobrodružná noc, uskutočnila vo viacerých školách.

Čítať ďalej…

deň detskej knihy

Deň detskej knihy

V pondelok 3.4. 2017 sa v knižnici v Kysuckom Novom Meste oslavoval Deň detskej knihy. Prvoradým cieľom tohto svetového dňa je podnietiť lásku detí ku knihám a ich čítaniu, ako aj upriamiť pozornosť na tvorbu kníh pre deti a mládež. 

Čítať ďalej…

ms komenskeho

Na návšteve knižnice

Dňa 15.3.2017 sme predškolákmi zo MŠ Komenského zo 4. a 5. triedy navštívili Mestskú knižnicu Kysucké Nové Mesto. Pani knihovníčka deťom porozprávala množstvo zaujímavých informácií o knihách, básničkách a rozprávkach. 

Čítať ďalej…