Archív Marec 2017

den

Deň ľudovej rozprávky

Deň ľudovej rozprávky oslávili knihovníčky spolu s deťmi z MŠ 9. mája. A prišli v hojnom počte: predpoludním si vypočulo zaujímavú prezentáciu 30 detí a popoludní presne taký istý počet. 

Čítať ďalej…

Zabudnuté remeslá - drotárstvo

Hrnčiarstvo, kováčstvo, košikárstvo, to všetko sú remeslá, ktoré boli v minulosti bežnou súčasťou života v meste i na dedinách.

Čítať ďalej…

predsnask

Od praveku až po dnešok

Žiaci ZŠ Clementisova mali možnosť dozvedieť sa niečo viac o praveku na Kysuciach. Do tejto témy ich zasvetil pracovník Pamiatkového úradu v Žiline PhDr. Tomáš Kopták, PhD.

Čítať ďalej…

Seniori v knižnici

V príjemnej atmosfére knižnice v Kysuckom Novom Meste nám zamestnankyne pripravili prezentáciu knižnice pri príležitosti mesiaca knihy spojenú s prednáškou o remeslách. 

Čítať ďalej…

O troch grošoch

V uplynulých dňoch navštívili knižnicu žiaci štvrtého ročníka zo ZŠ Dolinský potok a spoločne sme si prečítali rozprávku O troch grošoch

Čítať ďalej…

recitacia

Popoludnie básnika rodných Kysúc

Dňa 21. marca sa v priestoroch Mestskej knižnice Kysucké Nové Mesto uskutočnil 11. ročník v prednese poézie a prózy žiakov do 10 rokov pod názvom Popoludnie básnika rodných Kysúc, ktoré sa konalo na počesť nášho rodáka básnika Dlhomíra Poľského. 

Čítať ďalej…

Vesmír očami detí

Ako sa už stalo pravidlom vyhodnotenie ďalšieho ročníka súťaže Vesmír očami detí, ktorú pre región Kysuce organizujem Kysucká hvezdáreň, sa konalo v mestskej knžinici.

Čítať ďalej…

Záložkománia

Záložkománia, tak nazvali knihovníčky výstavku záložiek, ktoré vyrobili šikovné deti s nápaditými učiteľkami v Školskom klube pri ZŠ Dolinský potok.

Čítať ďalej…

V knižnici ako v úli

Včielka Maja privítala škôlkarov v knižnici. Porozprávala im o tom, že ich škôlka je podobná včeliemu úľu.

Čítať ďalej…

Výtvarná súťaž veľkonočný zajačik - pridaj sa i ty

Mestská knižnica vyhlasuje pre všetky základné, materské a špeciálne školy v Kysuckom Novom Meste výtvarnú súťaž


Čítať ďalej…