Archív November 2016

b eseda

S vtipom o Jozefovi Urbanovi

V rámci autorských stretnutí Literatúra na cestách prijala pozvanie do našej knižnice dvojica spisovateľov Zuzana Kuglerová a Ondrej Kalamár, ktorí k nám zavítali dňa 23.11.2016.

Čítať ďalej…

Kysucké povesti po druhé

Deti sa pomocou svojich odpovedí a zvládnutých úloh prelúskali až k pokladu - sladkej odmene. Veď k povestiam pravý poklad patrí.

Čítať ďalej…

Výpredaj vyradených kníh v plnom prúde

Až do konca mesiaca november je v knižnici sprístupnený výpredaj vyradených kníh z fondu knižnice. Všetko za 10-50 centov. Vstup voľný pre každého v čase výpožičného času knižnice.

Čítať ďalej…

Rozprávky z palety

Farebnú nádielku rozprávok z palety okúsili v piatok 18.11.2016 štvrtáci zo ZŠ Rudina.

Čítať ďalej…

Dopravná zápcha v knižnici

Pozor, červená! To je názov knihy, z ktorej čítali žiaci ZŠ Nábrežná vo štvrtok 27. októbra v mestskej knižnici. Po prečítaní úryvku odpovedali na otázky knihovníčky, ktoré boli zamerané na pravidlá cestnej premávky.

Čítať ďalej…

Strašidelné čítanie

Vŕzganie dverí, smiech Drakulu či škrekot mačiek. Všetky tieto zvuky sa ozývali knižnicou v piatok 28. októbra, ale deti sa ich nezľakli.

Čítať ďalej…

O Ruženke v knižnici

Kde bolo, tam bolo, v jednej rozprávkovej knižnici v mestečku nazývanom Kysucké Nové Mesto, stretli sa raz deti zo Základnej umeleckej školy Kysucký Lieskovec s deťmi z Materskej školy 9. mája, aby ich preniesli do rozprávkového sveta.

Čítať ďalej…