Archív Február 2016

Ďalšia pútavá kniha v našom fonde

Kniha Rudina vo zvykoch našich predkov prináša prehľad slovom aj obrazom ľudových tradícií a zvykov v obci Rudina. Keďže Rudina je susedná obec, mnohé z týchto povier a zvykov sa tradovali na celých dolných Kysuciach a teda aj v našom meste. 

Čítať ďalej…

velkonocna

Ušiaci

Pri zadávaní témy výtvarnej súťaže pre školy a ich školské kluby: Veľkonočný zajačik sme sa nenazdali s koľkými  variáciami tohto veľkonočného symbolu svoju knižnicu deti prekvapia. 

Čítať ďalej…

Nominácie na Knihu Kysúc 2015 sú známe

Už o pár dní môžete hlasovať za Knihu Kysúc 2016 v kategóriách beletria a náučná literatúra. Anketový lístok nájdete  týždenníku Kysuce a v mestskej knižnici. Dnes vám prinášeme zoznam nominovaných kníh, v prílohe nájdete aj krátke anotácie:

Čítať ďalej…

Prezentácia knihy

Prezentáciu knihy Kysuce 1938 - 1945, ktorá vyšla na sklonku roku 2015, navštívili žiaci ZŠ Nábrežná a iní záujemcovia z mesta v utorok 16. februára. 

Čítať ďalej…

človeče

Živé rozprávkové valentínske Človeče, nehnevaj sa!

Tentokrát malo Človeče, nehnevaj sa! 3 prívlastky. Rozprávkové bolo preto, lebo po posunutí panáčikom museli hráči zodpovedať otázku na tému rozprávok.

Čítať ďalej…

Štatistika webu

Keďže sme už štatisticky zhodnotili činnosť knižnice, ostáva nám ešte štatistika návštevnosti tejto webovej stránky.

Čítať ďalej…

joga

Netradičné stretnutie Yoga Studia s Materskou školou v knižnici

Spoločnou spoluprácou knižnice, škôlky a Yoga Studia vzniklo veľmi netradičné a zároveň atraktívne a vydarené yogové cvičenie na pozadí prerozprávaného rozprávkového príbehu z prírody a sveta zvieratiek.

Čítať ďalej…

zajacik

Veľkonočná súťaž

Týmto vyhlasujeme tvorivú súťaž „Veľkonočný zajačik“ o najoriginálnejšieho zajačika ako symbolu Veľkej noci 2016 v Mestskej knižnici KNM.

Čítať ďalej…

Recitátorky, prihláste sa!

49. ročník súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy žien sa uskutoční 17. marca o 15:00 hod. v Klube 75. Súťaž prebieha v troch kategóriach, minimálny vek recitátorky je 16 rokov. Organizuje ÚŽS KNM. Prihlásiť sa môžete už dnes.

Čítať ďalej…

brazili

Naprieč Brazíliou

Mesiac budú v prietoroch knižnice vystavené fotografie cestovateľa Zdenka Somorovského. Výstava nesie názov NAPRIEČ BRAZÍLIOU. 

Čítať ďalej…