Archív December 2015

Vianoce prišli do knižnice aj vďaka šikovným žiakom ZŠ Clementisova

Knižnica v KNM mení svoju tvár počas roka podľa ročných období niekoľkokrát. Môže si to dovoliť vďaka spolupráci so školami a ich školskými klubmi v Kysuckom Novom Meste. 

Čítať ďalej…

Koledníci v knižnici

Čakali sme ich a opäť prišli, deti z MŠ Litovelská nás potešili zimnými básničkami, pesničkami a novoročným vinšom.

Čítať ďalej…

Práca knihovníka

Práca knihovníka...

alebo čo obnáša knihovnícka práca stredných a malých knižníc, okrem poskytovania základných, špeciálnych a doplnkových služieb knižnice.

Čítať ďalej…

Fantastické správy

Prostredníctvom nášho čitateľa Mária Janíka sa do našej knižnice doniesli fantastické správy. Aké?  

Čítať ďalej…

Besedovali so spisovateľom

Je ťažké byť spisovateľom? Ako dlho píšete jednu knihu? Čo je to literárna kritika? Ktorých spisovateľov ste už kritizoval? Kedy ste vedel, že chcete byť spisovateľom? Na tieto a ďalšie podobné otázky odpovedal kysucký spisovateľ Alexander Halvoník, ktorý prišiel do Kysuckého Nového Mesta predstaviť svoje knihy pre deti. 

Čítať ďalej…

fantazie

Najlepšia poviedka V ruinách

V sobotu 7.11. sa na knižnom veľtrhu Bibliotéka v Bratislave konalo vyhodnotenie trinásteho ročníka súťaže sci-fi, fantasy a hororových poviedok od slovenských autorov Martinus Cena Fantázie.

Čítať ďalej…

Nakuknite na výstavu betlehemov

Až do Vianoc môžete v Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto vidieť výstavu drevených betlehemov ručne vyrobených Kysučanom Milanom Bilešom. 

Čítať ďalej…

zatvorené

Knižnica bude vo štvrtok 17. decembra otvorená len do 13:00

Mestská knižnica Kysucké Nové Mesto oznamuje svojim čitateľom, že dňa 17. decembra, vo štvrtok, bude otvorená len do 13:00 hod.

Slovakiana - portál slovenského kultúrneho dedičstva

Nový portál kultúrneho dedičstva Slovenska Slovakiana www.slovakiana.sk sprístupňuje širokej verejnosti výsledky digitalizačných projektov rezortu kultúry na jednom mieste.

Čítať ďalej…