Archív Marec 2015

Prvú desiatku svojich kníh uzavrela Citmi bokom

Veru je to tak, už desiaty titul kysuckej spisovateľky Márie Ďuranovej môžete nájsť na pultoch kníhkupectiev. Román je o redaktorke časopisu Betke, ktorá si vďaka svojmu úsiliu užíva mužskú pozornosť a obdiv.

Čítať ďalej…

Novinky z regálov

Ešte je nový rok vo svojej prvej štvrtine a my vám už prinášame knižné novinky z darov našich čitateľov a Kysuckého múzea v Čadci.

Čítať ďalej…

Poďakovanie

Pracovníčky MsK KNM by sa chceli poďakovať všetkým materským, základným, stredným a špeciálnym školám, CVČ a CVČ sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste i v okolitých dedinách.

Čítať ďalej…

Škôlkari sú v knižnici ako doma

Tí najmenší čitatelia nám robia najväčšiu radosť. Pravidelne so svojimi p. učiteľkami navštevujú knižnicu a zoznamujú sa s jej tajomstvami ukrytými v regáloch. Nikdy nezabudnú pridať aktuálnu a veselú básničku, ktorú sa naučili zo zapožičanej knihy.

Čítať ďalej…

Zahrali sa na Heviera

V rámci marca mesiaca knihy sa deti dozvedeli veľa zaujímavého o súčasných autoroch pre deti. Jedným z nich je Daniel Hevier.

Čítať ďalej…

rozprávky

Rozprávky starej matere

Príbehy o tom, ako sa žilo voľakedy, nájdete v knihe s názvom Rozprávky starej matere od Márie Jančovej. Po tejto knihe siahli aj žiaci ZŠ Nábrežná. My, knihovníčky, sme im chceli život v minulosti priblížiť, a tak sme deti pozvali do knižnice.

Čítať ďalej…

Nová kniha o kysuckom folklóre

V prvý marcový piatok sa v kysuckej obci Rudina konala slávnosť. V Kultúrnom dome sa zišli priaznivci ľudovej kultúry, dobrej knihy a ostatní obyvatelia obce aj okolia. Na úvod sa predstavili deti z MŠ v Rudine krátkym programom, ktorý obsahoval ľudové piesne a zvyky.

Čítať ďalej…

Deň ľudovej rozprávky

16. marec bol oficiálne ustanovený za Deň ľudovej rozprávky. V tento deň sa narodil zberateľ ľudových rozprávok Pavol Dobšinský.

Čítať ďalej…

Pola Negri už nie je taká neznáma

Prostredníctvom jednej hviezdy Hollywoodu z obdobia nemého filmu Pole Negri sme sa spoločne so žiakmi ZŠ Clementisova a ZŠ Nábrežná preniesli niekoľko rokov späť. Mgr. Veronika Pauková je historička Kysuckého múzea v Čadci a zároveň autorka knihy o živote herečky z poľsko-slovenskými koreňmi Pole Negri.

Čítať ďalej…

skolsky klub

Marec mesiac knihy si uctil aj školský klub

Na to, čo sa deje v mesiaci marec v knižnici boli zvedaví žiaci zo Školského klubu pri ZŠ Dolinský potok. Všetci vieme, že marec má prívlastok mesiac knihy, ale málokto vie, čo bolo dôvodom vzniku tohto sviatku. 

Čítať ďalej…