Archív Február 2015

Centrum voľné času v knižnici počas prázdnin

V jarnom tábore s dennou dochádzkou, ktorý organizovalo Centrum voľnéh očasu v KNM, sa deti nenudili. Jeden deň sa vybrali aj do knižnice, aby tu spoločne čítali, súťažili, riešili úlohy a tvorili včeličky a včielky na čitateľský strom z odpadových materiálov.

Čítať ďalej…

Čitateľské stromy rastú v knižnici

Tradícia Stromu čitateľov je MsK KNM už dlhoročná. Strom bol doteraz v 2D prevedení pripnutý na informačnom paneli, až tento rok  si dali knihovníčky tú námahu vytvoriť jeho vylepšené 3Dzhotovenie.

Čítať ďalej…

S Veronikou Paukovou nielen o Pole Negri

Do fondu našej knižnice sme získali knihu s názvom Pola Negri známa i neznáma, ktorej autorkou je historička Kysuckého múzea v Čadci Mgr. Veronika Pauková. Stretnutie s autorkou životopisu herečky nemého filmu, ktorá ma korene na Kysuciach, sa uskutočné v zasadačke mestskej knižnice 6. marca o 12:00 hod.

Čítať ďalej…

Divadlo v knižnici alebo knižnica v divadle?

Netradičné spojenie činnosti dvoch kultúrnych inštitúcií: knižnice a divadla, ktorého výsledkom bude odohratie divadelného predstavenia priamo medzi knižnými regálmi Oddelenia literatúry pre deti a mládež knižnice v Kysuckom Novom Meste.

Čítať ďalej…

Galéria slávnych prstov už aj s Julkou

Do galérie pribudol otlačok prsta nejlepšej čitateľky za rok 2014, ktorá prečítala a zároveň ukazovákom prelistovala najviac strán kníh z knižnice. 

Čítať ďalej…

Nezíde z očí, nezíde z mysle

Na konci roka 2013 sme zaslali žiadosť o poskytnutie grantu na Ministerstvo kultúry SR, ktorá bola úspešná a získali sme finančné prostriedky vo výške 710 € na vydanie publikácie o knižnici.

Čítať ďalej…

beseda

Beseda s autormi vydavateľstva Trio Publishing

V stredu 4. februára sa konala v Mestskej knižnici v Kysuckom Novom Meste beseda so spisovateľmi Zuzanou Kuglerovou, Ondrejom Kalamárom a redaktorkou a vydavateľkou Magdalénou Fazekášovou, ktorá vedie vydavateľstvo Trio Publishing. 

Čítať ďalej…

Návštevnosť webovej stránky - štatistika

Podľa štatistík google analytics bola návštevnosť webovej stránky mestskej knižnice od 01.01. do 31.12. 2014 nasledovná:

Čítať ďalej…

Pola Negri a jej korene na Kysuciach

V piatok 19. decembra 2014 sa v obradnej sieni Obecného úradu v Nesluši udiala milá slávnosť. Verejnosti bola predstavená monografia Pola Negri známa i neznáma, ktorej autorkou je historička Kysuckého múzea v Čadci Veronika Pauková.

Čítať ďalej…

Rád súťažíš?

Zhotov a napíš, komu daruješ vyrobenú „valentínku“. A ak si trúfaš verejne ju vystaviť, dones nám ju do Mestskej knižnice KNM do 14.2.2015. Najkrajšie práce odmeníme.

Čítať ďalej…