Zahrali sa na gréckych bohov

10.10.2017 07:29

Grécka civilizácia je považovaná za kolísku európskej kultúry. Antická mytológia inšpirovala mnoho diel fantasy literatúry vrátane knihy o najznámejšom čarodejníkovi Harry Potterovi. A práve o gréckych bohoch bola reč v Mestskej knižnici Kysucké Nové Mesto. V piatok 6.10. navštívili knižnicu deti zo ZŠ Rudina, aby si vypočuli bližšie informácie na danú tému. Prednáška bola doplnená čítaním z knihy Staré grécke báje a povesti od Eduarda Petišku. Deti sa aktívne zapájali do diskusie a ukázali, že o gréckych bájach už toho naozaj veľa vedia. Napokon sa zahrali na bohov, keď si každý z nich vyžreboval lístok s menom gréckeho boha a dostal za úlohu zahrať ho pomocou pantomímy. Tety knihovníčky sa chcú poďakovať deťom za návštevu a tešia sa na ne aj nabudúce.

Erika Kučáková