Strom čitateľov

24.05.2017 13:23

16. máj, prvý deň  po dlhej dobe so stabilným počasím, sme využili v Mestskej knižnici KNM naplno.

Novonakúpený záhradný nábytok v letnej čitárni v záhrade za knižnicou už návštevníci knižnice využívajú niekoľko týždňov. Preto bolo načase využiť ho  aj na uskutočnenie knižničného podujatia. Pozvanie prijal Školský klub pri ZŠ Nábrežná. Cieľom bolo nielen čítanie s porozumením, ale aj oficiálne otvorenie tejto oázy pokoja pre našich čitateľov. A to  že sa otváralo vo veľkom štýle,  dokazujú všetky náležitosti podobnej akcie. V úvode otvorenie detského šampanského, po ktorom nasledoval  spoločný prípitok  s povoleným štrnganím pohárov. Červená páska bola prestrihnutá vedúcou knižnice a nositeľkou nápadu letnej čitárne spolu s  jednou z vychovávateliek Školského klubu pri ZŠ Nábrežná, ochotnou vždy prijať pozvanie aj so svojimi zverencami.

A potom už nasledovalo samotné čítanie v rámci kampane Les ukrytý v knihe. Čítalo sa z knihy: Stromy a my. Odpovedalo na niekoľko otázok s porozumením k textu. Vypracoval sa kratučký pracovný list a ozdobil strom čitateľov stojaci  pred vstupom do Oddelenia pre deti a mládež.  Keďže strom mení svoju tvár podľa ročných období, deti na predkreslený a vystrihnutý list napísali svoje meno a názov poslednej prečítanej knihy. Strom je vyrobený deťmi z odpadových materiálova a jeho účelom je oboznámiť  ostatných detských návštevníkov knižnice o prečítaných knihách, ktoré vpíšu  podľa ročného obdobia na  jarné kvety, letné listy, jesenné ovocie, či zimné vločky. A tak predajú ďalej informáciu o tom, čo sa teraz medzi deťmi číta.