Informačná výchova pre ZŠ Povina

22.04.2016 06:25

V priestoroch knižnice prišli dať bodku za Marcom - mesiacom knihy žiaci 6. až 8. ročníka zo ZŠ Povina. Témou dopoludnia stráveného v knižnici bola Informačná výchova. Dozvedeli sa veľa nového o knižnici a jej základných, doplnkových a špeciálnych službách. A aby sa pobyt v knižnici v mozgových závitoch uchoval ako pozitívne naladený, druhú polovicu ich návštevy sa zabavili súťažou v hádaní najznámejších ukážok v histórii detskej svetovej i domácej literatúry.

Ukážky museli najskôr jednotlivé družstvá vyhľadať v tematických triedach Oddelenia literatúry pre deti, aby si ich názvy tak lepšie zafixovali. A tak jedno družstvo po druhom vypátrali ukryté obálky so známou ukážkou v tematickej triede: dobrodružnej literatúry, povestiach, príbehovej prózy či dievčenskej literatúry. Každé z nich prečítalo svoju ukážku pred ostatnými. A ich spoločnou úlohou bolo uhádnuť do akej knihy patrila. A tak po počiatočnej bezradnosti zistili členovia družstiev, že všetky ukážky sú im dobre známe, len ich treba vyloviť z pamäte. Samozrejme najrýchlejšie reagovali pravidelní návštevníci knižnice. Ale aj ostatní nakoniec správne tipovali: Maťka a Kubka, Pipi Dlhú Pančuchu, Pinocchia, Ferda Mravca a Rozprávky o psíčkovi a mačičke.