Na každom hlase záleží!

05.10.2017 06:38

tesco

Podporte projekt Mestskej knižnice KNM s názvom Čítanie je liek. Ten prešiel do druhého kola v rámci programu spoločnosti TESCO Vy rozhodujete, my pomáhame.

Problémom dneška je používanie moderných prostriedkov výpočtovej techniky a masovej komunikácie. Na jednej strane ľuďom pomáhajú, na druhej škodia. Ich negatívny vplyv u detí je dokázaný, deti sú na nich doslova závislé. Je nutné obmedzovať ich používanie a striedať prácu s nimi napr. s čítaním, ktoré pozitívne vplýva na zdravie. Čítaním kníh sa dá predĺžiť život. Kniha rozvíja kognitívne schopnosti, podporuje predstavivosť. Projektom chceme vytvoriť v knižnici priestor pre zmysluplné trávenie voľného času čítaním a konkurovať tak novým médiám. Chceme vytvoriť atraktívne a príjemné prostredie, kde môžu čitatelia relaxovať a kde počas trvania projektu budeme realizovať zážitkové čítania na zdravotné témy spolu s odborníkmi.

Hlasovať môžete od 3. októbra po každom nákupe, za ktorý získate žetón v Supermarkete TESCO v Krásne nad Kysucou. Touto cestou vás prosíme i o propagáciu možnosti zahlasovať za náš projekt u svojich priateľov a známych najmä z uvedeného mesta.