Máj - lásky čas

02.05.2017 13:28

srdce

Máj už desaťročia nesie prívlastok mesiac lásky. Nevedno, kde sa toto spojenie zrodilo, možno nám ho priniesol vo svojej básni Karel Hynek Mácha, možno starý zvyk stavanie májov či bozkávanie sa pod čerešňou.

V knižnici sme pre našich čitateľov pripravili malé prekvapenie vo forme srdiečok. Tie v sebe ukrývajú citáty známych osobností o láske. Ak sa vám niektoré srdiečko páči, môžete si ho vziať napr. ako záložku.

Veľké drevené srdce visí i na výstave, ktorú na mesiac máj pripravilo v priestoroch knižnice Centrum sociálnych služieb Fantázia v Hornom Vadičove. Pohľadom na výtvory sa presvedčíte o šikovnosti klientov zariadenia. Zároveň vás pozývame prečítať si básne nielen o láske obyvateľky centra Ľubice Veverkovej.

A do tretice, knihovníčky si pre vás pripravili pestrú ponuku kníh plných príbehov o láske a porozumení.