Deň ľudovej rozprávky - súťaž

07.03.2017 12:36

Ahojte decká!
Opäť sa zoznámite s desiatimi ľudovými rozprávkami. Vašou tohtoročnou úlohou bude poskladať obrázkovú skladačku, na ktorej je vyobrazená práve jedna z nich a určiť, o ktorú ľudovú rozprávku ide. Na druhú stranu nám môžete nakresliť vašu obľúbenú rozprávku Pavla Dobšinského. Tešíme sa veľmi na vaše práce, ktoré ohodnotíme a kresby vystavíme.

Čo teda máte urobiť?

1.) Stiahnuť a vytlačiť si našu pripravenú súťažnú obrázkovú skladačku.
2.) Rozstrihať skladačku, správne ju poskladať a nalepiť na papier.
3.) Určiť Dobšinského rozprávku, ktorá je na skladačke zobrazená.
4.) Nakresliť svoju obľúbenú rozprávku na druhú stranu papiera.
5.) Poslať poskladanú skladačku so správnou odpoveďou a kresbou na druhej strane do 31.5.2017 na adresu:

Úsek literatúry pre deti a mládež Krajská knižnica v Žiline A. Bernoláka 47, 011 77 Žilina alebo prineste do mestskej knižnice KNM

HESLO NA OBÁLKE: DEŇ ĽUDOVEJ ROZPRÁVKY

Prípadné otázky posielajte na e-mail: deti@krajskakniznicazilina.sk

Dôležité! Nezabudnite na každý výkres (aj čitateľskú knižku) napísať svoje meno, triedu a školu (prípadne knižnicu), do ktorej chodíte, aby sme presne vedeli, kam ceny odoslať:)

Zoznam rozprávok:

Laktibrada